Today is Monday,
December 22nd, 2014
User not logged in!
  [Run Race Header Image]  Run Race logo

  
Attention... An external results file has been set for this race. Click the "Display Results" button at the race level to view results. Please direct related questions to the race director.

Race Information
Race Name:4Ever Friend 4 Miler
Location:Angola
State:Indiana, United States
4 Ever Friends Scholarship Fund 4M Run/Walk

4 Ever Friends Scholarship Fund 4M Run/Walk

Overall Finish List

April 07, 2012


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net
                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
       1    Josh Maple                        Fort Wayne  IN        246    35   M       1 Top Fin            22:09.56    22:10.60     0:01.04      5:33/M
       2    Grant Stieglitz                   Angola  IN            146    27   M       2 Top Fin            22:34.99    22:36.04     0:01.05      5:39/M
       3    Melissa Gillette                  Goshen  IN            264    29   F       1 Top Fin            24:16.85    24:17.66     0:00.81      6:04/M
       4    Shaun Hamilton                    Angola  IN             60    33   M       3 Top Fin            25:00.01    25:01.64     0:01.63      6:15/M
       5    Evan Watakins                     Angola  IN            266    16   M       1 15-19              25:01.57    25:05.09     0:03.52      6:16/M
       6    Noe Gutierrez                     Angola  IN             56    17   M       2 15-19              25:16.08    25:17.34     0:01.26      6:19/M
       7    Dan Lillyman                      Mahomet  IL           262    56   M       1 50-59              25:18.67    25:20.28     0:01.61      6:20/M
       8    Wins Smara                                              259    38   M       1 30-39              25:39.95    25:40.95     0:01.00      6:25/M
       9    Lisa Roe                          Angola  IN            128    42   F       2 Top Fin            26:29.13    26:30.52     0:01.39      6:38/M
      10    Bill Denman                       Pleasant Lake  IN     211    33   M       2 30-39              26:44.50    26:46.48     0:01.98      6:42/M
      11    Derek Sutton                      Auburn  IN            244    12   M       1  0-14              27:02.92    27:04.90     0:01.98      6:46/M
      12    Chelsi Morey                      Grand Blanc  MI       111    23   F       3 Top Fin            27:06.27    27:10.92     0:04.65      6:48/M
      13    Brad Jones                        Angola  IN            240    39   M       3 30-39              27:06.80    27:11.19     0:04.39      6:48/M
      14    Christian Arnold                  Fremont  IN             4    29   F       1 20-29              27:46.95    27:50.34     0:03.39      6:58/M
      15    Jason Miller                      Angola  IN            109    26   M       1 20-29              27:37.39    28:02.85     0:25.46      7:01/M
      16    Brad Gardner                      Angola  IN             50    52   M       2 50-59              28:24.35    28:27.44     0:03.09      7:07/M
      17    Nick Sutton                       Auburn  IN            243    18   M       3 15-19              28:30.71    28:32.85     0:02.14      7:08/M
      18    Scott Miller                      Angola  IN            110    39   M       4 30-39              28:30.29    28:36.31     0:06.02      7:09/M
      19    John Bradley                      Auburn  IN            272    41   M       1 40-49              28:36.97    28:39.29     0:02.32      7:10/M
      20    Jeff Martin                       Angola  IN             97    44   M       2 40-49              28:41.31    28:46.12     0:04.81      7:12/M
      21    Jon Lovett                        Fremont  IN            92    38   M       5 30-39              28:50.11    28:52.76     0:02.65      7:13/M
      22    Rebecca Noyes                       IN                    3    18   F       1 15-19              28:48.21    28:57.04     0:08.83      7:14/M
      23    Pat Judson                        Angola  IN             76    36   M       6 30-39              28:53.41    29:00.33     0:06.92      7:15/M
      24    Niclas Hulthing                   Angola  IN            276    32   M       7 30-39              28:58.95    29:05.60     0:06.65      7:16/M
      25    Brittany Beard                    Angola  IN            213    17   F       2 15-19              28:59.21    29:09.97     0:10.76      7:17/M
      26    Tim Glasper                       Angola  IN             52    53   M       3 50-59              29:20.90    29:26.59     0:05.69      7:22/M
      27    Zachary Everidge                  Hudson  IN             35    19   M       4 15-19              29:21.15    29:28.36     0:07.21      7:22/M
      28    Lauren Weigle                     Otterbein  IN         265    23   F       2 20-29              29:28.66    29:32.15     0:03.49      7:23/M
      29    Mitch Ridenar                     Angola  IN            207    22   M       2 20-29              29:21.84    29:34.06     0:12.22      7:24/M
      30    Jared Smith                       Sturgis  MI           137    36   M       8 30-39              29:44.75    29:52.48     0:07.73      7:28/M
      31    Dustin Johnson                    Angola  IN            219    30   M       9 30-39              29:40.84    29:52.75     0:11.91      7:28/M
      32    Chris Pontorno                    Angola  IN            120    40   M       3 40-49              29:47.97    30:00.57     0:12.60      7:30/M
      33    Nancy Yager                       Coldwater  MI         248    48   F       1 40-49              29:38.98    30:00.99     0:22.01      7:30/M
      34    Terry Wooster                     Angola  IN            261    54   M       4 50-59              29:53.13    30:02.21     0:09.08      7:31/M
      35    Jeff Bauer                        Angola  IN              6    51   M       5 50-59              29:57.80    30:04.81     0:07.01      7:31/M
      36    Kevin Beard                       Angola  IN            214    50   M       6 50-59              29:53.42    30:06.39     0:12.97      7:32/M
      37    Bryan Schiffli                    Ashley  IN            133    28   M       3 20-29              30:23.63    30:28.03     0:04.40      7:37/M
      38    Jason Ewing                       Columbia City  IN      36    28   M       4 20-29              30:28.31    30:30.76     0:02.45      7:38/M
      39    John Kelpin                       Indianapolis  IN      225    25   M       5 20-29              30:39.11    30:49.88     0:10.77      7:42/M
      40    Tiffany Hamilton                  Angola  IN            228    35   F       1 30-39              30:49.22    30:54.01     0:04.79      7:44/M
      41    Toni Bole                         Angola  IN            237    32   M      10 30-39              30:51.42    31:05.26     0:13.84      7:46/M
      42    Brad McGraw                       Lagrange  IN          216    41   M       4 40-49              31:02.51    31:06.20     0:03.69      7:47/M
      43    Maria Clemens                     Angola  IN            221    15   F       3 15-19              30:57.67    31:08.25     0:10.58      7:47/M
      44    Jim Best                          Angola  IN            251    55   M       7 50-59              31:02.76    31:11.96     0:09.20      7:48/M
      45    Jeannie Conroy                    Angola  IN             21    29   F       3 20-29              31:09.27    31:14.62     0:05.35      7:49/M
      46    Kathy Vrana                       Angola  IN            168    54   F       1 50-59              31:02.51    31:22.57     0:20.06      7:51/M
      47    Jack Vrana                        Angola  IN            167    56   M       8 50-59              31:02.10    31:22.75     0:20.65      7:51/M
      48    Joel Knox                         Angola  IN             85     9   M       2  0-14              31:20.50    31:24.64     0:04.14      7:51/M
      49    Kylie Knox                        Angola  IN             86    35   F       2 30-39              31:19.67    31:27.69     0:08.02      7:52/M
      50    Stacey Arnos-Pelliccia            Angola  IN              5    36   F       3 30-39              31:17.28    31:40.15     0:22.87      7:55/M
      51    Debbie Fuller                     Angola  IN             47    43   F       2 40-49              31:37.75    31:46.15     0:08.40      7:57/M
      52    Chris Hamilton                    Pleasant Lake  IN     253    35   M      11 30-39              31:53.50    31:55.27     0:01.77      7:59/M
      53    Michael Walters                   Angola  IN            175    44   M       5 40-49              31:46.67    31:55.44     0:08.77      7:59/M
      54    Ryan Kohlhien                     Lagrange  IN          275    39   M      12 30-39              31:33.67    32:00.61     0:26.94      8:00/M
      55    Gracie Floto                      Angola  IN             42    12   F       1  0-14              32:11.95    32:13.81     0:01.86      8:03/M
      56    Brad Fuller                       Angola  IN             46    49   M       6 40-49              32:10.69    32:18.75     0:08.06      8:05/M
      57    Rachael Wells                     Angola  IN            185    36   F       4 30-39              32:16.65    32:21.57     0:04.92      8:05/M
      58    James Scott                       Angola  IN            209    64   M       1 Top Fin            32:18.01    32:22.15     0:04.14      8:06/M
      59    Lauren Cordes                     Garrett  IN           263    21   F       4 20-29              32:31.85    32:38.12     0:06.27      8:10/M
      60    Stephen Rowe                      Angola  IN            130    59   M       9 50-59              32:24.98    32:43.53     0:18.55      8:11/M
      61    Todd Libey                        Angola  IN            215    33   M      13 30-39              32:39.90    32:44.69     0:04.79      8:11/M
      62    Rebecca Waite                     Angola  IN            172    42   F       3 40-49              32:29.83    32:46.43     0:16.60      8:12/M
      63    Don Toigo                         Angola  IN            160    45   M       7 40-49              32:33.03    32:48.30     0:15.27      8:12/M
      64    Don Wise                          Angola  IN            231    43   M       8 40-49              32:36.04    32:49.84     0:13.80      8:12/M
      65    Tyler Randol                      Wolcottville  IN      123    25   M       6 20-29              32:38.53    32:50.67     0:12.14      8:13/M
      66    Bre Kalpin                        Indianapolis  IN      227    28   F       5 20-29              32:44.78    32:54.16     0:09.38      8:14/M
      67    Thame Knox                        Angola  IN             87    34   M      14 30-39              32:52.99    33:00.91     0:07.92      8:15/M
      68    Greg Cranston                     Angola  IN            260    36   M      15 30-39              32:54.91    33:01.95     0:07.04      8:15/M
      69    Caroline Talmage                  Lagrange  IN          154    38   F       5 30-39              32:50.01    33:12.22     0:22.21      8:18/M
      70    Nick Kern                         Auburn  IN             78    33   M      16 30-39              32:55.44    33:18.91     0:23.47      8:20/M
      71    Jeff Berry                        Angola  IN              7    54   M      10 50-59              33:17.80    33:27.07     0:09.27      8:22/M
      72    Barbara Knights-Hale              Angola  IN             84    51   F       2 50-59              33:28.28    33:47.76     0:19.48      8:27/M
      73    Bruce Fuhrmann                    Hoagland  IN           45    35   M      17 30-39              33:33.86    34:00.30     0:26.44      8:30/M
      74    Jack Hilyard                      Angola  IN             64    11   M       3  0-14              34:05.13    34:06.14     0:01.01      8:32/M
      75    Becky Dalton                      North Adams  MI        24    45   F       4 40-49              34:02.99    34:07.08     0:04.09      8:32/M
      76    Rebecca Fraley                    Ashley  IN             44    29   F       6 20-29              33:47.58    34:09.12     0:21.54      8:32/M
      77    Carey Jacquay                     Churubusco  IN         71    39   F       6 30-39              33:58.29    34:09.81     0:11.52      8:32/M
      78    Steve Hetler                      Monroeville  IN        63    42   M       9 40-49              33:42.80    34:10.49     0:27.69      8:33/M
      79    Duane Gaerte                      Angola  IN            234    38   M      18 30-39              34:03.37    34:16.57     0:13.20      8:34/M
      80    Julie Manger                      Kendallville  IN      255    58   F       3 50-59              34:10.86    34:17.02     0:06.16      8:34/M
      81    Holly Walters                     Angola  IN            174    42   F       5 40-49              34:08.76    34:17.61     0:08.85      8:34/M
      82    Jim Hornbacher                    Angola  IN            271    62   M       1 60-69              34:00.50    34:21.25     0:20.75      8:35/M
      83    Michele Miceli                    Angola  IN            104    41   F       6 40-49              34:01.45    34:21.36     0:19.91      8:35/M
      84    Riley Welch                       Angola  IN            183    12   F       2  0-14              33:49.94    34:22.52     0:32.58      8:36/M
      85    Luke Hollenbaugh                  Quincy  MI             66    12   M       4  0-14              34:28.73    34:31.90     0:03.17      8:38/M
      86    Tyler Steury                      Angola  IN            256    25   M       7 20-29              34:39.77    34:43.59     0:03.82      8:41/M
      87    Kelli Luttman                     Pleasant Lake  IN      93    28   F       7 20-29              34:41.81    34:53.24     0:11.43      8:43/M
      88    Michael Weber                     Angola  IN            226    21   M       8 20-29              34:52.77    35:00.24     0:07.47      8:45/M
      89    Parker Schilling                  Auburn  IN            245    14   M       5  0-14              34:59.36    35:01.78     0:02.42      8:45/M
      90    Kristen Shutt                     Fremont  IN           135    25   F       8 20-29              34:42.70    35:04.71     0:22.01      8:46/M
      91    Erin Kolar                        Angola  IN             88    33   F       7 30-39              34:57.60    35:17.77     0:20.17      8:49/M
      92    Marla Toigo                       Angola  IN            161    40   F       7 40-49              35:16.87    35:32.08     0:15.21      8:53/M
      93    Shelby Stanley                    Quincy  MI            143    60   F       1 Top Fin            35:15.36    35:37.82     0:22.46      8:54/M
      94    Jennifer Hull                     Fremont  IN            68    39   F       8 30-39              35:36.68    35:41.24     0:04.56      8:55/M
      95    Mason Gaerte                      Angola  IN            235    11   M       6  0-14              35:36.58    35:46.22     0:09.64      8:57/M
      96    Andy Lewis                        Angola  IN            224    35   M      19 30-39              35:22.54    35:47.73     0:25.19      8:57/M
      97    Kent Stucky                       Angola  IN            150    59   M      11 50-59              35:47.38    35:56.48     0:09.10      8:59/M
      98    Shelby Leininger                  Angola  IN             90    13   F       3  0-14              36:09.10    36:10.79     0:01.69      9:03/M
      99    Brad Crowe                        Waterloo  IN           22    19   M       5 15-19              35:57.67    36:14.96     0:17.29      9:04/M
     100    Hayley Beckwith                   Angola  IN            269    16   F       4 15-19              36:11.85    36:19.16     0:07.31      9:05/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     101    Jana Olson                        Angola  IN            115    15   F       5 15-19              36:11.89    36:19.32     0:07.43      9:05/M
     102    Angie Dirr                        Angola  IN             28    35   F       9 30-39              36:12.27    36:24.16     0:11.89      9:06/M
     103    Kim Ehleiter                      Waterloo  IN           30    44   F       8 40-49              36:15.90    36:33.98     0:18.08      9:08/M
     104    Matt Simmions                     Angola  IN            201    19   M       6 15-19              35:31.38    36:47.70     1:16.32      9:12/M
     105    Kylie Boswell                     Angola  IN             13    18   F       6 15-19              36:23.19    36:48.16     0:24.97      9:12/M
     106    Kimberly Rentz                    Angola  IN            126    32   F      10 30-39              36:48.08    36:55.01     0:06.93      9:14/M
     107    Jeremy Rentz                      Angola  IN            125    35   M      20 30-39              36:48.27    36:55.28     0:07.01      9:14/M
     108    Shanelle Konger                   Churubusco  IN         89    36   F      11 30-39              36:50.92    37:01.98     0:11.06      9:15/M
     109    Serena Cope                       Hudson  IN            236    21   F       9 20-29              36:59.69    37:06.11     0:06.42      9:17/M
     110    Jaden Smith                       South Haven  MI       249    11   M       7  0-14              37:03.33    37:11.09     0:07.76      9:18/M
     111    Ryan Welch                        Angola  IN            184    40   M      10 40-49              35:09.48    37:25.58     2:16.10      9:21/M
     112    Jouradan Staley                   Angola  IN            274    16   F       7 15-19              37:20.48    37:28.23     0:07.75      9:22/M
     113    Emilia Rains                      Fremont  IN           122    30   F      12 30-39              37:23.21    37:28.24     0:05.03      9:22/M
     114    Robyne Spillers                   Angola  IN            141    47   F       9 40-49              37:14.50    37:31.31     0:16.81      9:23/M
     115    Dennette Boswell                  Angola  IN             12    46   F      10 40-49              37:25.31    37:50.13     0:24.82      9:28/M
     116    Jenny Bachelor                    Angola  IN            222    37   F      13 30-39              37:31.50    37:57.12     0:25.62      9:29/M
     117    Melyssa Stock                     Angola  IN            239    37   F      14 30-39              38:10.66    38:24.94     0:14.28      9:36/M
     118    Amy Gelns                         Angola  IN            242    39   F      15 30-39              38:10.84    38:25.09     0:14.25      9:36/M
     119    Wendy Martin                      Angola  IN             98    42   F      11 40-49              38:19.67    38:37.78     0:18.11      9:39/M
     120    Melanie Hollenbaugh               Quincy  MI             67    38   F      16 30-39              38:26.52    38:43.84     0:17.32      9:41/M
     121    Lauren Perry                      Angola  IN            252    29   F      10 20-29              38:37.99    38:47.79     0:09.80      9:42/M
     122    Larry Reidenbach                  Fremont  IN           202    53   M      12 50-59              38:42.80    38:50.96     0:08.16      9:43/M
     123    Sean Whitsett                     Angola  IN            254    35   M      21 30-39              38:31.13    38:56.94     0:25.81      9:44/M
     124    Ally Boots                        Lagrange  IN           11    20   F      11 20-29              38:44.65    39:04.81     0:20.16      9:46/M
     125    Chelsey McConn                    Bronson  MI           270    29   F      12 20-29              38:50.89    39:05.95     0:15.06      9:46/M
     126    Trisha Brokers                    Coldwater  MI         268    29   F      13 20-29              38:49.62    39:06.01     0:16.39      9:47/M
     127    Jessica Kosmerick                 Fremont  IN           220    40   F      12 40-49              39:01.52    39:19.01     0:17.49      9:50/M
     128    Tony Fifer                        Angola  IN             40    46   M      11 40-49              38:57.40    39:20.79     0:23.39      9:50/M
     129    Sarah Hysong                      Angola  IN             70    23   F      14 20-29              39:17.15    39:40.23     0:23.08      9:55/M
     130    Skyler Stites                     Angola  IN            250    18   M       7 15-19              39:23.48    39:45.44     0:21.96      9:56/M
     131    Rebecca Kain                                            206    18   F       8 15-19              39:25.87    39:47.69     0:21.82      9:57/M
     132    Michelle Snyder                   Waterloo  IN          139    39   F      17 30-39              39:34.95    39:51.19     0:16.24      9:58/M
     133    Brent Yager                       Coldwater  MI         247    48   M      12 40-49              39:28.70    39:51.66     0:22.96      9:58/M
     134    Ryan Reetz                        Fremont  IN           241    36   M      22 30-39              39:38.53    39:55.22     0:16.69      9:59/M
     135    Cyrus Dillinger                   Angola  IN             26    42   M      13 40-49              39:50.97    40:03.69     0:12.72     10:01/M
     136    Tyler Whitman                     Fort Wayne  IN        189    19   M       8 15-19              39:50.67    40:04.06     0:13.39     10:01/M
     137    Shawnna Dillinger                 Angola  IN             27    42   F      13 40-49              39:56.56    40:08.83     0:12.27     10:02/M
     138    Jim Ehleiter                      Waterloo  IN           31    49   M      14 40-49              39:53.26    40:12.16     0:18.90     10:03/M
     139    Teri Kern                         Auburn  IN             79    32   F      18 30-39              39:48.80    40:13.41     0:24.61     10:03/M
     140    Jane Penicle                      Hudson  IN            238    39   F      19 30-39              40:12.46    40:18.43     0:05.97     10:05/M
     141    Brittany Johnson                  Lagrange  IN           73    28   F      15 20-29              40:12.19    40:26.53     0:14.34     10:07/M
     142    Tonya Bussema                     Angola  IN             16    36   F      20 30-39              39:51.53    40:29.93     0:38.40     10:07/M
     143    Wendy Wetzel                      Angola  IN            187    19   F       9 15-19              40:18.13    40:30.10     0:11.97     10:08/M
     144    Amy Wheeler                       Angola  IN            188    41   F      14 40-49              40:23.27    40:36.98     0:13.71     10:09/M
     145    Kelly Honer                       Angola  IN            223    43   F      15 40-49              40:22.24    40:37.00     0:14.76     10:09/M
     146    Shaye Fifer                       Angola  IN             38    20   F      16 20-29              40:23.35    40:46.53     0:23.18     10:12/M
     147    Kathy Rowe                        Fremont  IN           129    62   F       1 60-69              40:30.84    40:46.81     0:15.97     10:12/M
     148    Katie Waltke                      Fremont  IN           176    29   F      17 20-29              40:31.31    40:51.41     0:20.10     10:13/M
     149    Stu Hamblen                       Angola  IN             59    46   M      15 40-49              40:56.56    41:20.48     0:23.92     10:20/M
     150    Carmyn Hamblen                    Angola  IN             58    19   F      10 15-19              40:56.74    41:20.54     0:23.80     10:20/M
     151    Terry Parker                      Auburn  IN            117    71   M       1 Top Fin            41:10.28    41:29.89     0:19.61     10:22/M
     152    Gretchin Hamilton                                       273    37   F      21 30-39              41:31.45    41:34.54     0:03.09     10:24/M
     153    Tony Everidge                     Hudson  IN             34    47   M      16 40-49              41:15.98    41:35.46     0:19.48     10:24/M
     154    Dianne Oberlin                    Angola  IN            114    46   F      16 40-49              41:18.52    41:42.50     0:23.98     10:26/M
     155    Stephanie Glasper                 Fort Wayne  IN        212    28   F      18 20-29              41:26.81    41:45.18     0:18.37     10:26/M
     156    Diana Castleberry                 Angola  IN             20    46   F      17 40-49              41:34.27    41:58.30     0:24.03     10:30/M
     157    Michelle Olson                    Angola  IN            116    49   F      18 40-49              41:54.41    42:03.04     0:08.63     10:31/M
     158    Erin Wray                         Angola  IN            193    26   F      19 20-29              41:56.99    42:08.08     0:11.09     10:32/M
     159    Brian Emelander                   Orland  IN            230    36   M      23 30-39              41:58.12    42:10.67     0:12.55     10:33/M
     160    Karen Deverell                    Fort Wayne  IN         25    39   F      22 30-39              41:46.75    42:12.47     0:25.72     10:33/M
     161    Marie Thornton                    Angola  IN            159    50   F       4 50-59              42:10.40    42:21.02     0:10.62     10:35/M
     162    Margo Lewis                       Angola  IN             91    62   F       2 60-69              42:17.77    42:33.78     0:16.01     10:38/M
     163    Heather Gallippo                  Montgomery  MI         49    37   F      23 30-39              42:34.05    42:39.82     0:05.77     10:40/M
     164    Christine Swander                 Montgomery  MI        151    30   F      24 30-39              42:33.99    42:40.10     0:06.11     10:40/M
     165    Jeri Steury                       Angola  IN            145    24   F      20 20-29              42:47.34    42:57.41     0:10.07     10:44/M
     166    Jackie Straw                      Angola  IN            148    24   F      21 20-29              42:46.81    42:57.83     0:11.02     10:44/M
     167    Courtney Hantz                    Angola  IN             61    32   F      25 30-39              42:35.96    43:05.45     0:29.49     10:46/M
     168    Alexis Thomas                     Fort Wayne  IN        156    12   F       4  0-14              42:42.79    43:11.26     0:28.47     10:48/M
     169    Ben Thomas                        Fort Wayne  IN        157    37   M      24 30-39              42:43.11    43:11.39     0:28.28     10:48/M
     170    Sheila Mann                       Mishawaka  IN          94    40   F      19 40-49              39:54.14    43:28.94     3:34.80     10:52/M
     171    Jodi Eatinger                     Angola  IN             29    44   F      20 40-49              43:32.07    43:47.44     0:15.37     10:57/M
     172    Linsy Reidenbach                  Fremont  IN           203    20   F      22 20-29              43:42.62    43:51.06     0:08.44     10:58/M
     173    Janet Peterson                    Angola  IN            210    36   F      26 30-39              43:54.82    44:09.05     0:14.23     11:02/M
     174    Brian Boyer                       Angola  IN            208    37   M      25 30-39              44:24.15    44:47.69     0:23.54     11:12/M
     175    Todd Seidel                       Fort Wayne  IN        134    44   M      17 40-49              44:31.64    45:00.85     0:29.21     11:15/M
     176    Laura Smart                       Pleasant Lake  IN     136    51   F       5 50-59              44:54.92    45:01.38     0:06.46     11:15/M
     177    Maddy McCarthy                    Angola  IN            102    14   F       5  0-14              45:39.37    45:50.48     0:11.11     11:28/M
     178    Colleen McCarthy                  Angola  IN            101    48   F      21 40-49              45:39.22    45:50.65     0:11.43     11:28/M
     179    Dru Bishop                        Fremont  IN             9    25   F      23 20-29              46:27.33    46:30.80     0:03.47     11:38/M
     180    Amy Gaerte                        Angola  IN            232    37   F      27 30-39              46:43.10    46:53.64     0:10.54     11:43/M
     181    Emily Hollenbaugh                 Quincy  MI             65     9   F       6  0-14              46:50.96    47:09.66     0:18.70     11:47/M
     182    Phyllis Hall                      Angola  IN             57    57   F       6 50-59              46:54.74    47:15.64     0:20.90     11:49/M
     183    Kevin Sanborn                     Angola  IN            132    26   M       9 20-29              47:19.21    47:46.49     0:27.28     11:57/M
     184    Monica Kester                     Angola  IN             82    20   F      24 20-29              47:20.00    47:46.58     0:26.58     11:57/M
     185    David Zimmer                      Angola  IN            194    23   M      10 20-29              47:31.33    47:49.77     0:18.44     11:57/M
     186    Kelly Trusty                      Angola  IN            166    43   F      22 40-49              47:56.40    48:17.69     0:21.29     12:04/M
     187    Kelsey Middaugh                   Butler  IN            267    20   F      25 20-29              48:50.56    49:15.71     0:25.15     12:19/M
     188    Laurie Soulliere                  Angola  IN            140    42   F      23 40-49              49:20.42    49:41.22     0:20.80     12:25/M
     189    Sylvia Tons                       Hudson  IN            162    47   F      24 40-49              49:30.56    49:44.88     0:14.32     12:26/M
     190    Megan Johnson                     Angola  IN             74    24   F      26 20-29              50:35.89    50:47.10     0:11.21     12:42/M
     191    Elisha Emelander                  Orland  IN            229    32   F      28 30-39              51:54.12    52:08.93     0:14.81     13:02/M
     192    Erin Culler                       Fremont  IN            23    33   F      29 30-39              52:32.45    52:49.24     0:16.79     13:12/M
     193    Julie Hasten                      Quincy  MI            218    53   F       7 50-59              54:02.59    54:22.13     0:19.54     13:36/M
     194    Jeanie Yockey                     Union City  MI        217    53   F       8 50-59              54:03.57    54:22.22     0:18.65     13:36/M
     195    Dawn Manns                        Lagrange  IN           95    44   F      25 40-49              54:18.07    54:32.93     0:14.86     13:38/M
     196    Trestan Kern                      Auburn  IN             80     9   F       7  0-14              56:59.46    57:23.72     0:24.26     14:21/M
     197    Shellie Ralston                   Angola  IN            200    48   F      26 40-49              59:13.53  1:00:26.78     1:13.25     15:07/M
     198    Kate Guthrie                      Angola  IN            197    56   F       9 50-59              59:13.97  1:00:26.86     1:12.89     15:07/M
     199    Rod Olson                         Angola  IN            196    51   M      13 50-59              59:11.56  1:00:27.34     1:15.78     15:07/M
     200    Olivia Ralston                    Angola  IN            199    20   F      27 20-29              59:12.97  1:00:28.02     1:15.05     15:07/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     201    Lori Olson                        Angola  IN            198    50   F      10 50-59              59:12.28  1:00:28.08     1:15.80     15:07/M
     202    Melissa Masura                    Leesburg  IN           99    32   F      30 30-39            1:00:17.11  1:00:46.64     0:29.53     15:12/M
     203    Jennifer Klinkfee                 Angola  IN            233    39   F      31 30-39              59:58.69  1:01:20.19     1:21.50     15:20/M


Event Information
Name of Event:4Ever Friends 4 Miler
Distance:4.00
Measurement:Miles
Date:Saturday April 7th, 2012



Event Information
Name of Event:4Ever Friends 2 Mile Fun Walk
Distance:2.00
Measurement:Miles
Date:Saturday April 7th, 2012

Unless otherwise indicated, all content, photos and art work published on this website are copyright property 2004-2014 of Run Race and may not be republished without verifiable authorization from webmaster@runrace.net. Click for our: Terms and Conditions.